Použít můžete přírodní insekticid ve formě prášku, který se plošně rozsype na zasažená místa, nebo postřikem přípravkem přípraveným z tohoto prášku. Může to být trávník, okolí obrubníků, skalky, stezky podél skleníků a celá řada dalších míst. Tento přípravek není škodlivý pro teplomilné živočichy. Nobis Jackets Women Přírodní insekticidy jsou opravdu přírodního původu, nejsou toxické a nezůstávají po nich žádné zbytky, neboť se bezezbytku a neškodně rozloží.
Mravenců je řada druhů, lišících se navzájem velikostí a barvou. Lesní mravence samozřejmě hubit nesmíme, neboť ti jsou zákonem chráněni. Na zahradách se vyskytují převážně mravenci černí a rezaví. V boji proti nim jsou účinné nejen přírodní insekticidy, ale často bývají velmi účinné i praktické, lidově řečeno babské rady. Jelikož mravenci mají velice citlivý čich, je dobré jim znepříjemnit život tím, co nesnášejí. Je to například skořice, majoránka, bazalka, máta, hřebíček nebo i prášek do pečiva. Do mravenčích cestiček zkuste nasypat třeba kuchyňskou sůl, pepř nebo pálivou papriku. Na zahradě je také účinné jejich vyplavování vodou, neboť věčně podmáčená zemina mravencům nesvědčí. Spolehlivě je také zničí mrazivá zima.
Na zahradě se mravenců můžete zbavit i jejich vychytáním. Dříve se v nejvíce postiženém místě umístila uvařená lebka dobytčete nebo ovce, a mravenci, pro které jsou zbytky masa magnetem, se do lebky nastěhovali. Dnes to můžete zkusti třeba s květináčem vystlaným senem namočeným v masovém vývaru, nebo psí konzerva ze zbytky masa. Po několika dnech musíte nádobu pochopitelně odnést mimo zahradu.