Plně automatizovaná domácnost je snem všech hospodyněk
Spotřebiče, které vykonají práci za člověka, jsou na trhu dnes velmi žádané. Každý si raději práci při přípravě pokrmu zkrátí a využije k tomu třeba kuchyňského robota. To samé je i v případě vyhození odpadků, kde se jako nejvýhodnější varianta jeví bezdotykový odpadkový koš. Omezíte tím styk s bakteriemi, což je pro vás přínos.
Myčka na nádobí je dalším skvostem, který v celém konceptu vnese kuchyni pořádek. Stává se vám často, že se vám po oslavě narozenin nechce mýt kupa nádobí? Nejjednodušší je dát nádobí do myčky a zmáčknout knoflík. Moderní myčky mají odlišné programy, které také zahrnují nejrůznější délky mytí. Pokud se bojíte nebo máte tu zkušenost, že jsou sklenky mastnější, když je dáte mýt s talíři, umyjte přednostně sklo nebo změňte dodavatele tablet do myčky. Nastavením programu na sklo a správnou koupí tablet se toho vyvarujete.
Vše v jednom, což je výhoda
Myčka není jen o mytí nádobí. Funguje i na principu leštění a sušení. Ušetříte v závěru i za vodu, což se vám jistě bude líbit. Ten, kdo myje nádobí pod proudem tekoucí vody ví, o čem je řeč. Je jistě lepší napustit si umyvadlo a umýt nejprve čisté sklo, potom až mastné misky a talíře. Jenže voda je hned zkalená, takže na úkor vašeho zdraví riskujete současně i přenos bakterií. Kdežto myčka se napouští vodou, která je tu v oběhu několikrát za sebou a mnohem čistší. Cykly oplachování jsou tak dány i programem. Na skutečně mastné nádobí se použije 2 hodinový režim. Teď je tu právě ta otázka, jestli je úsporou času, když myje mastné nádobí déle, než vy. Určitě je, protože pojme velké množství nádobí a umyje ho efektivněji, než vy. Práce navíc to tedy pro vás rozhodně není a odpadá vám i nehygienické máchání rukou v umyvadle.