Nýtování je vytváření nerozebíratelného spoje a je rovněž jedním z nejvyužívanějších spojů. Nýtováním spojujeme dvě nebo více součástí, přičemž nýt nebo nýtový dřík přetváříme. Nýtování vyžaduje orýsování děr pro nýty a vrtání součástí. Nýty jsou ocelové, měděné a hliníkové. Ocelové nýty s průměrem menším než 8 mm a nýty z neželezných kovů nýtujeme zastudena, nýty s větším průměrem zatepla.
Díry pro nýty musíme vrtat pro průměr zanýtovaného nýtu. Jen při tomto průměru můžeme nýt snadno zasunout, jinak se násilně zarážený nýt spěchuje. Zachováváme správné přídavky na dřících nýtů. Je-li přídavek na závěrnou hlavu příliš malý, nestačí množství materiálu k jejímu vytvoření. Příliš dlouhé nýty nesmíme zkracovat nůžkami na plech, protože bychom jejich břity vylámali (kromě toho nemůžeme nůžkami na plech stříhat kolmo).
Z okrajů u děr pro nýt odstraňujeme otřepy, jinak hlava nýtu správně nedosedne a nýt se zasekne. Malý oblý přechod mezi dříkem a hlavou nebude mít místo – nýtový spoj se uvolní. Závěrná hlava se na přechodu k dříku nezaoblí a utrhne se. Díry pro nýty do dvou částí, které máme snýtovat, vrtáme podle možnosti společně. Není-li to možné, musíme předvrtat díry s menším průměrem a potom plechy sestehovat a díry pro nýty vystružit společně výstružníkem na díry pro nýty. Díry na nýty budou pak vždy souosé.
Při rozdílných tloušťkách plechu zahlubujeme pro zápustné hlavy vždy tlustší plech, jinak by se zápustná hlava nevytvořila celá a nýtový spoj by nedržel. Závěrnou hlavu pěchujeme ve směru podélné osy, jinak se konec dříku nýtu uhne a závěrná hlava bude přesazena.