Světlé dřevo by mělo mít své místo v každé kuchyni, i když je třeba jen malá. Nádherně doladí i moderně ladění interiér. Díky světlému dřevu se místnost proteplí, což je, především pro malé prostory, ideální řešení. Dřevo podpoří i bílý či světle šedý nábytek, který tak díky němu vynikne. Takovéto kombinace nalezneme i v severském stylu.
Světlé dřevo, jeho přirozená kresba a přírodní charakter, doplní některé chladně působící materiály, kterých se někdy v kuchyních hojně využívá. Jsou to především sklo a kovy, které také neodmyslitelně do kuchyně patří a to především díky tomu, že se snadno udržují.
Dřevěné nádobí
Dřevo je materiál, z něhož se nádobí vyrábělo po dlouhá staletí. Dnes jej z velké části nahrazují jiné materiály, které se snadněji udržují. Pokud se však o dřevěné nádobí budeme pečlivě starat, vydrží nám dlouhá léta.
Kde můžeme dřevo na nádobí využít? Jsou to různé druhy vařeček a kvedlaček, dřevěná prkénka, misky, držáky na vajíčka nebo servírovací podnosy.
Na co si musíme dát pozor
- Dřevěné nádobí a náčiní je nutno používat pouze k těm účelům, ke kterým je určeno.
- Není vhodné pro mytí v myčce.
- Než umyté nádobí uložíte, nechte je řádně vyschnout.
- Nepokládejte je na přímý zdroj tepla z důvodů rychlejšího vysušení.
- Je vhodná občasná péče olivovým či jiným rostlinným olejem.
Tipy na závěr:
Pokud má světlé dřevo v kuchyni plnit tu správnou funkci, nesmí jej být mnoho a musí mít jednoduché linie. Postačí, když do místnosti umístíte dvě – tři poličky na zeď nebo použijete dřevěnou pracovní desku kuchyňské linky. Pak můžete ladit menší a drobnější detaily, jakou jsou různé doplňky.
Výsledný efekt bude vypadat nejen vyváženě, ale i promyšleně v případě, že se nám podaří sladit několik drobných doplňků a výrazné části kuchyně. Jak toho docílit? Postačí pověsit jednoduchou dřevěnou dekoraci na zeď. Může to být třeba ozdobné prkýnko nebo vařečka. Na poličku můžeme postavit dózičky s dřevěnými víčky nebo třeba koupíme lustr s dřevěnými součástkami.