K pěstování tújí je potřeba znát některé zásady, aby jejich růst a vzhled byl takový, jak si přejeme.
Především je nutno říci, že existuje celá řada vyšlechtěných druhů. Túje pocházejí z různých částí světa, a liší se hlavně výškou, barvou a také způsobem jejich využití. U nás jsou nejvíce pěstovány túje Brabant, které se nejlépe hodí do živých plotů. Tato odrůda je velice odolná a snáší i znečištěné prostředí. Jinou tújí hodící se do živých plotů je túje Smaragd, která má pyramidální vzhled a smaragdovou barvu. Pěstují se ale i malé odrůdy, které jsou vhodné na skalky.
Túje je třeba vybírat zásadně podle účelu, pro který je chceme pěstovat. I když jsou všechny túje nenáročné na pěstování, vyžadují určitou péči. U tújí, které již rostly v zemi zkontrolujte, zda mají všechny kořeny, jinak by mohlo dojít k jejich úhynu. Tak jako všechny ostatní rostliny vyžadují i túje pravidelnou zálivku. Ta je důležitá především v letním období. Rovněž před zamrznutím je třeba túje zalévat, a to vydatně. Stává se totiž, že túje v zimě začnou tzv. rezivět. Často je tato vada přičítána špatnému ovzduší, či jiným příčinám, ovšem většinou je to důsledek nedostatku vody a túje začnou usychat. Proto je třeba kořeny prolévat i v případě oblevy, kdy půda byť jen částečně rozmrzá.
Při vysazování tújí je třeba dbát na to, že každá rostlina potřebuje ke svému zdárnému růstu místo. Malý stromek jednou vyroste do značné výšky, což si někdy lidé neuvědomují. Pokud budeme sázet túje za účelem živého plotu, měly by jednotlivé sazenice být od sebe vzdáleny nejméně 60 cm. Jestliže budou blízko sebe, může dojít k jejich žloutnutí až zhnědnutí a nakonec i k usychání. Pak už nepomohou žádné postřiky či jiné chemické přípravky.