Revize komínů je povinná ze zákona. Jak často byste ji tedy měli provádět a co to vlastně je? Na všechny tyto otázky si odpovíme v tomto článku.
Revize komínů je předepsaná zákonem. Proto vám v tomto článku ukážeme, kdy byste se k ní měli uchýlit a jaký je vlastně rozdíl mezi revizí a základní kontrolou komína.
Kdy je nutná revize komínu
Lidé si často pletou dva takřka identické termíny – revize komínu a kontrola komína. Jaký je ale mezi nimi rozdíl? Zákon tuto hranici jasně definuje. Pokud jde o revizi, tak ta by měla být zpravidla jednorázová a opakující v určité frekvenci na základě využívanosti zdroje topení.
Revize komínu je pak potřeba v případě, že uvádíte do provozu nový komín, případně pokud jste prováděli jeho stavební úpravu. Revize je potřeba i ve chvíli, kdy dojde ke změně používaného druhu paliva pro vytápění, připojení nového zdroje vytápění, při výměně spotřebiče nebo po závadě v podobě požáru, případně při drobných problémem (vznik trhlin).
Jak často provádět revizi komína?
Revize komínu přitom není vyloženě drahá. U většiny kominíků za ni zaplatíte zhruba 1 – 3 tisíce korun, v některých případech i méně. Záleží ale především na lokalitě, vytížení specializovaného kominíka a také druhu spalinové cesty, kterou používáte. Kontroly spojené s čištěním by se měly provádět alespoň jednou za rok. Pokud ale používáte určité druhy paliva, může se počet kontrol vyšplhat až na trojnásobek.
Svěřte revizi komínů skutečným odborníkům. Pokud chcete mít jistotu o kvalitním přezkoumání a nalezení závad, kontaktujte společnost Skorsten. Jde o firmu, která má dlouholeté zkušenosti a nabízí i celou řadu doplňkových služeb. Kromě revize komínů dokáže zajistit jeho stavbu, opravu nebo připojení nového spotřebiče v podobě kotle nebo kamen. Jejich ceny jsou přitom velice nízké a služby kvalitní.