Na pozemku rozlohy kolem 1500 metrů čtverečných se uživí pět až šest ovcí. Pokud se pro chov ovcí na své zahradě rozhodnete, musíte počítat s tím, že záhy zjistí, že jsou i jiné pochoutky, než jen tráva a začnou vám okusovat keře, květiny či zeleninu. Na zimní období je třeba ovce ustájit a zajistit dostatek krmení, pokud se nerozhodnete pro jejich zužitkování v podobě chutného jehněčího.
Přes sezónu se ovečky na běžné zahradě uživí. Spasou trávník a sežerou spadané ovoce. Váš trávník bude jako zelený koberec, neboť na rozdíl třeba od koz, které si vybírají, spasou ovce vše zelené včetně plevelů. Musíte však počítat i s negativními důsledky v podobě trusu rozesetém po celé zahradě. Na druhou stranu jsou však ovčí bobky zdrojem živin pro trávník, lepším a levnějším, než průmyslová hnojiva. Proto by byla škoda vybírat trus z trávníku a uklízet jej. Pokud zůstanou po ovcích větší hromádky, můžete je uložit do kompostu.
Ovečka není samotářským tvorem. Pokud je sama hodně bečí a proto potřebuje žít ve stádu. Proto byste si měli pořizovat pár, nebo ještě lépe trojici. Zpočátku je lepší pořídit si menší počet ovcí a pozorovat, kolik trávy spasou a pak eventuálně přikoupit další.
Ovcí se chovají různé druhy. Na zahradu jsou velice vhodné „mini“ ovečky quessantské, které dorůstají maximálně do půl metru a váží kolem dvaceti kilogramů. Jiným menším plemenem jsou ovce kamerunské, připomínající svým vzhledem kozy a dokonce se ani nemusí stříhat. Pořizovací cena ovcí je závislá na plemeni i pohlaví a k tomu je třeba připočítat náklady na seno ke krmení a podestýlku, dále minimální liz, veterinární péči a případně zaplacení stříhače vlny.