Založení skalky – ideální řešení
Na jaře a na podzim je ten správný čas založit skalku. Rostliny se tu dobře ujmou a vy tak máte jistotu, že se vám skalka po pár dnech nespálí od slunce nebo neumrzne mrazíky. Stačí si jen ujasnit místo pro skalku, využít se tak dá prostor u oplocení, kam byste jen stěží v létě chodili sbírat jahody. Nádhernou scenérii malých pahorkatých hor vám bude připomínat vaší loňskou dovolenou. Ozdobné kamínky a oblázky tak můžete z dovolené přemístit z kufru rovnou na zahradu. Budete se těšit z nového úlovku.
Obohacení zahrady
Skalka je jednou z možností, jak oživit zahradu. Důležité je určit si, kde bude tedy skalka stát a také její velikost. Menší skalka pro méně náročné stačí. Kamenná koryta také zahradě dají jiný rozměr. Všemožné nádoby a vlastnoručně ušité kapsáře tuto část projasní a rozveselí. Pod korunami stromů je kámen úrazu, protože se tu nevyhnete i shrabování listí. Také je vám jasná rovnice, kdy na jedné straně stojí vaše úsilí a na straně druhé jedna velká neznámá.
Rozhodující pro růst rostlin je půda. Rašelina by měla být dobře drenážovaná tak, aby vláha byla rovnoměrně rozložena. To není jediné kritérium, podstatná je i vzdušnost půdy, dobře nám tu poslouží promíchání s pískem nebo úlomky sutí. Alpinky a skalničky jsou skvostem, když mezi ně položíte i kůru, je to tu jako v chaloupce z mechu a kapradí. Mateřídouška a kosatce jsou také efektní.