Červenec je období sklizně. Bývá však také dosti suchý, proto je potřeba dostatečně zavlažovat. Také je potřeba dodat rostlinám živiny v podobě hnojiva: jeho skladbu přizpůsobíme jednotlivým druhům.
Zeleninová část zahrady
Sklízíme rané brambory. Hlídáme česnek – jakmile začnou žloutnout listy a měkne krček, vytahujeme jej ze země, svazujeme a sušíme na slunném místě. Další, co čeká na naší sklizeň jsou okurky nakládačky. Pokud máme skleník, nezapomínáme ani na sklizeň zde. Také je potřeba pravidelné větrání a zavlažování. Dostatek vláhy vyžadují kořenová zelenina, keříčková rajčata a papriky.
Pokud pěstujeme bylinky a koření, můžeme je pomalu začít sbírat a sušit.
Prázdné záhony lze využít na podzimní výsev či je využijeme pro zelené hnojení.
Ovocná část zahrady
Pomalu dozrávají višně a třešně, je třeba je začít sklízet. V teplejších jižních oblastech jsou již zralé i meruňky.
Dostatek vláhy potřebují všechny ovocné stromy. Pokud chceme zmenšit výpar vody a zlepšit kvalitu ovoce, začneme mulčovat. Je dobré sbírat popadané ovoce, zabráníme tak šíření chorob či škůdců.
Také je potřeba ošetřit záhony po sklizni jahod – rostliny okopeme, vyplejeme a přihnojíme.
Chystá se sklizeň borůvek, malin, rybízu a angreštu.
Okrasná část zahrady
Je potřeba opečovat odkvetlé trvalky – odstraníme zasychající stonky a květy. Připravujeme řízky fuchsií, pelargonií, pokojových a balkonových rostlin. Dodáme výživu růžím – do půdy nebo zálivkou na listy. Pokud máme skalku, dodáváme vláhu i na ni.
Také je třeba postarat se o stálezelené jehličnaté ploty – podpoříme je udržovacím střihem.
I trávník si zaslouží naši péči, pravidelně jej sečeme.
Pokud si chceme připravit potpouri, nyní je vhodný čas na sběr a sušení květů.
Pokud máte na zahradě zásobníky s vodou, chraňte je víkem proti hmyzu, který do nich klade vajíčka. Především to jsou komáři.