Zabudovat se mohou do podlahy, do stěny či do nábytku. Domácí trezor v nábytku je velice praktickou variantou, neboť trezor se zabuduje a chytře uschová v prostorách nábytku, takže jeho objevení bude pro zloděje složitější.
U domácích trezorů je také podstatným kritériem zámkové osazení. To souvisí i s vybraným modelem domácího trezoru, které se nejvíce používají na peněžní hotovost, cennosti, dokumenty a zbraně. Standardní řešení zámků bývá v elektronické podobě zámku. Z hlediska bezpečnosti se trezory dělí do sedmi základních tříd. Pro domácí trezory jsou zpravidla postačující první čtyři kategorie.
U domácích trezorů si dnes můžete vybrat různé moderní typy otevírání. Velice praktickým a efektivním způsobem je otevírání elektronické, které nabízí více funkcí. Můžete si nastavit více uživatelů s omezeným přístupem a třeba napojit elektronický zámek na bezpečnostní službu. Efekt spočívá v tom, že v případě nedovoleného vstupu do objektu se aktivuje alarm a bezpečnostní služba podle předchozí dohody se buď dostaví na místo, nebo vás informuje prostřednictvím vašeho mobilního telefonu.
Vybrat si můžete i domácí trezory volně stavěné s atraktivním designem, takže se mohou stát zajímavým kusem nábytku. Jejich povrchovou úpravu si můžete zvolit podle svého vkusu například s designem dřeva, nebo si nechat provést povrchovou úpravu ekologickou práškovou barvou. Takový trezor se tak může stát vhodným doplňkem bytového zařízení, případně i atraktivní dominantou vašeho interiéru.