Do dluhů se člověk může dostat mrknutím oka. Někdy za první vzatou nebankovní půjčkou stojí dovolená, jindy za ní stojí oprava střechy nebo výpadek příjmu. V České republice je podle statistik dlužníkem každý druhý z nás, čemuž se ostatně nemůžeme divit. -Lidé prahnou po různých věcech a mnohdy si bez rozmyslu půjčují i na to, na co si vlastně mohou vydělat. Pokud jste nuceni či pokud jste se rozhodli do dluhů spadnout i vy, jistě k tomu máte svůj důvod, na který se nebudeme ptát. Jen vám prozradíme několik rad a tipů, které je dobré mít na paměti, pokud jste se rozhodli půjčit si.
Dobře si spočítejte, kolik jste schopni splácet
Sjednat si půjčku je vlastně strašně jednoduché. Musíte však přesně vědět, kolik jste ochotni splácet, jaké jsou vaše reálné možnosti půjčku splácet. Bez propočítání nikdy nechoďte do banky nebo do nebankovní instituce, abyste se třeba neukvapili částkou, kterou byste do žádosti uvedli.
Dobře si spočítejte, jak vysoké jsou vaše příjmy, jaké jsou vaše potřebné výdaje, kolik vám zbývá a kolik jste tedy ochotní dávat na splácení půjčky.
Pozor na marketingové triky
V současné době na nás půjčky míří ze všech stran, padají na nás doslova jako kamení ze skal. Nabídky půjček sledujeme formou reklamy v televizi, také na nás neustále vyskakují na internetu při projíždění oblíbených stránek. Na marketingové a reklamní triky byste si však měli dát pozor, mnohdy za nimi nestojí tak výhodné půjčky, jak vám to slibují v televizních reklamách vaši oblíbení herci, kteří za natočení reklamy dostali jen pořádně zaplaceno.
Prozkoumejte si detaily na smlouvě
Dostala se vám do rukou smlouva? Pak je vaším jediným úkolem ji dobře prozkoumat, zejména její detaily. Pročtěte si hlavně její podmínky a poplatky, které se s porušením podmínek pojí. Nechte si vysvětlit všechno, čemu nerozumíte. Pokud vám to nebude vysvětleno, nic nepodepisujte.