Trampolína je skvělý způsob, jak strávit odpoledne s dětmi na zahradě či chatě. Sluníčko už se pomalu začínat prodírat zpoza mraků, takže na nákup je již nejvhodnější čas.
Pokud váháte a nejste si jisti, na co si dát při nákupu pozor, přinášíme několik tipů:
Kapacitní možnosti zahrady jsou velice důležité. Nezapomínejte, že místo zabere nejen trampolína, ale i její ukotvení.
Nosnost se odvíjí od velikosti trampolíny. Ty největší unesou až 150 kilogramů, takže si můžete zaskákat i vy. Nejen, že se u toho dobře pobavíte, ale posílíte svoji rovnováhu a podpoříte správné držení těla. Nemluvě o tom, že vypustíte i „nahromaděnou páru“.
V nabídce jsou tvary nejen kruhové ale i obdélníkové, které se snáze umisťují do menšího prostoru. Trampolínu můžete postavit jen na povrch nebo si ji můžete nechat zabudovat do země.
Vhodné je případné příslušenství dokupovat u jednoho výrobce, vyhnete se tak nepříjemným situacím či problémům s tím, že díly nebudou „pasovat“.
Velkou roli hraje i kvalita a počet pružin. Sáhnete – li pro méně kvalitní materiál, který může být relativně levnější, ve skutečnosti se vám prodraží, protože pružiny budete muset častěji měnit.
Dobré je, při nákupu, myslet i na schůdky, které vám ulehčí vstup na trampolínu.
Vyplatí se koupit i boční odkládací kapsy, kam můžete odložit mobil, klíče a další drobnosti.
Označení GS na štítku hlásí, že trampolína byla testována na bezpečnost.
Bezpečnost je na prvním místě
- V první řadě nenechávejte děti na trampolíně bez dozoru.
- Zkontrolujte, zda jsou správně kryté pružiny, jinak hrozí nebezpečí úrazů.
- Trampolína by určitě měla mít i ochrannou síť, která zabrání možnému pádu. Směrodatná je i její výška, která by měla být minimálně 3,5 metru.
- Také spodní ochranné sítě zvyšují bezpečnost pohybu na trampolíně. Zabraňují především malým dětem nebo domácím mazlíčkům, aby se dostaly pod trampolínu
- Stabilitu trampolíny zajistí ukotvení.
Tip: Prohlédněte si náš magazín o cestování.