Rovněž zdroj napájení je rozmanitý. Od elektrických zvonků, přes akumulátorové, bezdrátové až po solární. Nejtradičnějším vždy býval a dosud je zvonek elektrický, což odbornou mluvou je elektrické zařízení přeměňující elektrickou energii na mechanickou energii v podobě zvuku. Připojením zvonku ke stejnosměrnému elektrickému zdroji začne zvonek zvonit.
Elektrický domácí zvonek
Elektrický zvonek funguje tak, že v klidové poloze je dotyková pružina přitlačena k přívodnímu napájení. Když se do zvonku pustí proud, relé přitáhne kotvu a palička na konci uhodí do kovové misky. Současně se ale obvod rozpojí a dotyková pružina se oddálí od přívodního kontaktu. To se opakuje stále dokola. Frekvenci zvonění nebo jeho intenzitu lze regulovat.
Bezdrátový zvonek
Bezdrátový zvonek nachází uplatnění všude tam, kde nechceme nebo nemůžeme vést kabely.
Je snadno manipulovatelný, lze jej umístit prakticky kamkoli. Například elektronický bezdrátový zvonek mívá z výroby nastavený jiný kód, aby nedocházelo k příjmu signálu ze zvonku například patřícího sousedovi. Tlačítko umístěné u vchodu je chráněno před deštěm a je napájeno baterií stejně jako přijímač, který lze však zapojit do zásuvky. Každý zvonek disponuje určitým počtem tónů.
Domácí videotelefony a telefony
Ke střežení vchodu do domu či soukromý pozemek slouží bezdrátový videotelefon s dosahem až 200 m. Obraz a zvuk se přenáší bezdrátově do monitoru umístěného kdekoliv v interiéru na zdi nebo na stojánku na stole. Napájení vnitřní i vnější jednotky je přes síťový adaptér. Přímo k vnější jednotce lze připojit i zařízení pro otevírání dveří.
Solární zvonek
Bezdrátový zvonek na sluneční paprsky je přizpůsoben k umístění jak na vnitřní okenní parapet, tak k nalepení přímo na sklo nebo okenní rám. Výhodou je, že nemusíte mít starost o baterii či o připojení k elektrické síti. Vybírat si můžete z několika melodií nebo příjemného gongu.