Důležitým faktorem je rovněž umístění udírny na zahradě. Udit v udírně můžete téměř cokoliv. Od nejrůznějších druhů masa, uzenin, ryb až třeba po sýry. Kromě udírny jako samostatné stavby si můžete pořídit například zahradní gril nebo krb spojený s udírnou. Ovšem kvalitnější vyuzení je zřejmě v udírně, která stojí samostatně.
Základem je vedlejší topeniště, ze kterého se propojovací troubou přivádí kouř k uzeným pokrmům. Udírny, které lze zakoupit v supermarketech jsou vybaveny vedlejším topeništěm s rošte, propojovací troubou většinou o průměru 150 mm, délky 1 m, vlastní udírnou, teploměrem, obvykle čtyřmi kovovými tyčemi, dvěma dřevěnými na zavěšení háčků, několika háčky na uzení, odkapovým kolíkem plechovým či keramickým. Šťáva z uzeného by měla odkapávat a stékat do kyblíku. To vše jsou zásady, kterých byste se měli držet i v případě, že si budete zahradní udírnu budovat sami. Jen tak budete mít záruku kvalitního vyuzení.
Důležité je i palivo, kterým se topí. Vždy to musí být dostatečně vyschlé, zdravé a tvrdé dřevo. Měkké dřevo se může použít jen na roztopení a vyhřátí udírny. K uzení je nejvhodnější dřevo ze švestky, případně jabloně či hrušně. Pokud jde o jiné tvrdé dřevo je nutné odstranit kůru. Doporučuje se však dřeva kombinovat a dřevo z ovocných stromů použít až v poslední třetině uzení.
Otázkou je, jaké maso se nejlépe hodí k uzení v zahradní udírně a jak dlouho by se mělo udit. Obecně lze konstatovat, že například u špekáčků stačí maximálně 1 hodina, u ryb 1 až 1,5 hod., u předvařeného kuřete 2-3 hodiny. Kuře je lepší, když se rozpůlí. Připravené suroviny je možné dochucovat kořením již před uzením, nebo je maso možné naložit. V udírně můžete udit více surovin najednou a postupně je odebírat podle druhů.